Noticias

au și un meniu incredibil de prânz și cină

au și un meniu incredibil de prânz și cină

6 Ingrediente comune de pulbere proteică

1. Zerul/cazeina

zerul și cazeina sunt două tipuri de proteine ​​găsite în lapte și sunt printre cele mai frecvente surse de proteine ​​în multe suplimente. Proteina din zer este digerată foarte repede în organism, în timp ce cazeina este digerată mult mai lent. Cu toate acestea, ambele pot fi extrem de benefice pentru construirea mușchilor și repararea țesuturilor.

Acestea fiind spuse, aceste proteine ​​din lapte sunt bogate în lactoză, un tip de zahăr din lapte pe care mulți nu sunt capabili să-l digere. Pentru cei cu intoleranță la lactoză, consumul de pulberi proteice cu zer sau cazeină poate provoca efecte secundare precum gazul, balonarea, durerile de stomac și diareea (1).

pulberi proteice pe bază de plante fabricate din ingrediente precum cânepă, mazăre , orez brun sau semințe de chia pot fi o alternativă bună dacă descoperiți că nu puteți tolera produsele pe bază de lapte.

2. Solidele de lapte

Termenul „solide de lapte” se referă la componentele non-lichide ale laptelui, inclusiv proteine, lactoză și anumite minerale. Solidele de lapte sunt adesea utilizate ca agent de volum pentru pulberi proteice și sunt deosebit de frecvente în produsele de calitate scăzută pentru a ajuta la reducerea costurilor.

În mare parte, solidele din lapte care se găsesc în pulberi proteice au Puține beneficii atunci când vine vorba de sănătate. Proteina nu este bine absorbită sau utilizată de către organism, iar lactoza poate cauza probleme pentru cei care nu sunt în măsură să o digere. Din acest motiv, cel mai bine este să săriți produsele care conțin solide din lapte ori de câte ori este posibil.

3. Îndulcitorii artificiali

adesea folosiți ca o modalitate rapidă de a îmbunătăți aroma pulberilor proteice fără a modifica semnificativ profilul nutrițional, îndulcitorii artificiali sunt din ce în ce mai frecvente în multe produse care sunt în prezent pe piață.

Deși Utilizarea acestor produse rămâne extrem de controversată, îndulcitori non-nutritivi, precum zaharina, aspartamul, sucraloza, neotamul și acesulfame-K sunt considerate sigure de Administrația pentru Alimente și Droguri din Statele Unite (2). Cu toate acestea, mai multe studii umane și animale au descoperit că unii îndulcitori artificiali ar putea avea efecte adverse asupra sănătății intestinului, a nivelului de zahăr din sânge și a greutății corporale (3, 4, 5). Prin urmare, cel mai bine este să folosești cu precauție sau să optezi pentru îndulcitori naturali, cum ar fi Stevia. În noroc că sunt ghidul tău turistic astăzi.

Nashville este cunoscut sub numele de Music City dintr -un motiv, muzică! Dar acest oraș găzduiește mult mai mult decât atât, găzduiește mâncarea tradițională în stil sudic, comunitatea strânsă, ospitalitatea sudică, o comunitate antreprenorială înfloritoare, obiective turistice frumoase și vreme excelentă. Să ne aruncăm în unde să obținem mâncare sănătoasă în Nashville și unele locuri de wellness, de asemenea.

este Nashville un oraș „sănătos”?

M -am mutat la Nashville în 2012 și am făcut -o Acasă, ador acest oraș, oamenii, comunitatea noastră și dorința orașului nostru de a încerca lucruri noi atunci când vine vorba de mâncare, sănătate și fitness aici, în sud. Magazinele, cafenelele, locurile de fitness și afacerile care au venit și au trecut în cei 6 ani acum, când am trăit aici, dar un lucru este valabil, Nashville sprijină întotdeauna acele afaceri!

Ospitalitatea de sud este adevărată Și mănâncă, doarme și respiră în comunitatea strânsă din Nashville. Un alt aspect, doar comunitatea. Am întâlnit niște proprietari uimitori, talentați, creatori și mici de afaceri în acest oraș, care au fost cu adevărat inspiratori și este uimitor că toată lumea este de susținere unul de celălalt. Sper să vă bucurați de vizita dvs. la Nashville și sper că acest ghid va fi util pentru a vă face timpul cel mai bun aici.

unde să mâncați sănătos în Nashville

cred că trebuie să mâncați doar grătar și carne și fire când ești în Nashville? Mai gandeste-te! Avem o scenă alimentară incredibilă, înfloritoare și în creștere aici, plină de James Beard, premiați bucătari sau candidați, un festival anual de mâncare și vin, unde toate cele mai bune vin să se joace și o scenă în creștere a sănătății.

dacă Căutați pete alimentare sănătoase, iată cele mai bune alegeri pentru mâncărurile de sănătate de acolo:

 • Wildcow: Acesta este cel mai bun loc pentru un prânz sau un brunch sănătos în weekend – pentru a merge Comenzile sunt la fel de grozave!
 • Sunflower Cafe: Meat + Three’s transformate vegan și delicios
 • Avo: Dacă vă place mâncarea vegană crudă, acesta este locul de plecare – bine, poate Numai loc în Nashville care oferă vegan brut, dar este delicios! De asemenea, au adăugat recent alimente gătite în meniu pentru a se extinde
 • Elefant zâmbind: Delicious Thai Place din Nashville, cu o scenă drăguță de luat masa interioară
 • Burger Up: Când vreau un burger, i du-te aici. Acestea oferă atât articole fără gluten, cât și burgeri vegetarieni, precum și o salată de kale grozavă
 • Bombay Indian: Cea mai bună mâncare indiană din Nashville, după părerea mea, în mod normal, obținem 5 feluri de mâncare pentru a ne dura câteva zile!
 • Italia: Singurul loc din Nashville pe care îl puteți obține cu gluten fără gluten și la lactate, este, de asemenea, nesimțit de bun
 • Bucătărie cu mâncare adevărată: unul dintre noile mele locuri preferate pentru a merge pentru mâncare sănătoasă, băuturi și atmosferă excelentă. A fost constant bun de fiecare dată când merg!

dacă îți place mâncarea sănătoasă, dar, de asemenea, ești deschis să încerci niște mâncare uimitoare, locală, pe care cei mai buni bucătari visează, încearcă aceste:

 • Scaun catbird: aceasta este o experiență culinară, recomand să mergi la o întâlnire specială pentru doi aici!
 • Bastion: Ce pare doar un bar când intri, este de fapt unul Dintre cele mai bune restaurante din oraș. Chef apelează fotografiile cu meniul atât de aventuroase doar de mâncători!
 • Pinewood Social: Bowl în timp ce mănânci salată de delicioasă de kale și cocktail -uri uimitoare, cu siguranță o situație de zi la noapte
 • Rolf & amp; Fiice: Acesta este locul pentru a merge pentru o noapte de întâlnire romantică și pentru cel mai bun fel de mâncare de pui pe care l -am avut vreodată în viața mea.
 • Henrietta Red: Un loc frumos pentru o oră sau o noapte de întâlnire – lumină, vibrații aerisite cu o bară de stridii crude, dacă acesta este blocajul tău.

Unde să te antrenezi în Nashville

Știm cu toții cât de important este să te menținem la o rutină în timp ce exploram și Bucurați -vă de oraș când sunteți în vacanță! Strângerea într -un antrenament poate fi cu adevărat ușoară atunci când există atât de multe locuri grozave oferite aici în Nashville, de la clasele HIIT la yoga.

 • Yoga ușoară interioară: cum ar fi să dansezi, să faci yoga în timp ce asculți Taylor Rapid? Acesta este blocajul tău.
 • shakti yoga: acest loc este plin de dragoste și comunitate! Au un model de da donație atunci când participați la cursuri și se simte că faceți yoga acasă cu familia dvs. Clasa, acesta este cel mai bun
 • Swell Pilates: oferă clase personalizate, reformator și Mat Pilates, ceea ce este excelent atât pentru newbies, cât și pentru avansare
 • Barre3: Au două studiouri oferite în Nashville și o comunitate înfloritoare dedicată acesteia
 • Alte francize oferite în alte orașe: Barry’s Bootcamp, Orange Theory și Sweat House.

Unde să ia cafea în Nashville

Dacă joci pentru un lapte de lapte de migdale, ceai matcha sau un tip de vapor de lapte de turmeric pe care probabil l -ai găsi în L.A. – le vei găsi și aici în Nashville!

cafea:

Toate aceste locuri de cafea au lapte de migdale sau lapte de nucă de cocos pentru a servi împreună cu latte

 • Barista Parlor East
 • Steadfast
 • Crema
 • Pinewood Social (care servește și Cafea crema) acest loc este un must-have! Pinewood are o alee de bowling, servesc băuturi, cafea, mâncare, piscină afară, întregul Shebang.
 • Cafe Roze: Dacă sunteți în căutarea laptelui de turmeric, matcha, lattes de susan negru, acesta este locul în care este locul Pentru dumneavoastră. De asemenea, au un meniu incredibil de prânz și cină

suc și smoothie -uri:

 • Franklin Juice Co, au un camion adorabil pe care îl conduc, precum și pe parcurs Departamentul lor din 12 spre sud, care servește, de asemenea, castroanele acai, smoothie -urile și cea mai bună atmosferă din care lucrați de pe laptop.
 • Juicebar este un loc minunat care are sucuri delicioase!
 • Înalt Ceaiul de grădină din estul Nashville înmânează cel mai bun loc de ceai din oraș. Te plimbi într -un loc magic plin de ierburi, ceaiuri, bastoane de salvie și multe altele în borcane care aliniază ceea ce se simte ca o mică pădure din oraș. Au adăugat recent o parte din spate cu Kombucha la robinet!

Unde să mănânci desert sănătos în Nashville

 • Las Paletas Popsicles! Situat în 12 sud. Este locul perfect pentru a obține un popsicle rece și apoi pentru a vă plimba în parc chiar peste stradă sau pentru a merge la cumpărături pe linia de pe strada principală.
 • Olive și Sinclair este, de asemenea, un favorit al meu, deoarece fac Cea mai bună ciocolată locală.
 • Rolf and Fiica Craww Icew Cream (da, fără lactate)
 • Înghețata lui Koko: înghețată pe bază de plante, fără lactate, fără nuci, este servită la acest mic magazin drăguț. Este făcut local și delicios!

Unde să lucrați de la distanță în Nashville

dacă sunteți aici în afaceri și trebuie să găsiți cel mai bun loc pentru a lucra liniștit sau dacă sunteți Am nevoie de un loc cu energie zbuciumată, te -am acoperit!

Mi -am început compania, nutriția dezbrăcată, pe un laptop care se învârte de la cafenea la cafenea din Nashville, așa că am ales cele mai bune dintre cele mai bune dintre cele mai bune Pentru tine.

Loc liniștit pentru a lucra:

 • Standfast în Germantown
 • Bicicletă roșie în Germantown
 • Biblioteca publică Downtown
 • Wework în East Nashville sau Downtown
 • Franklin Juice în 12 South
 • Portland Brew în 12th South sau East Nashville
 • Căni urâte în Est Nashville

Zâmbetul cu energie energetică pentru a lucra:

 • Oricare dintre cele trei saloane barista (Est, Germantown, Gulch) cântând întotdeauna muzică foarte tare de la Ozzy Ozborne la Copeland
 • Pinewood Social
 • Thompson Hotel Lobby (dacă stai acolo)
 • Bobby Hotel Lobby (dacă stai T T Aici)

Explorați Nashville Arts and Nature

Sunteți în Tennesse! Tennessee este luxuriantă cu parcuri, natură, copaci, aer curat și în funcție de luna pe care o vizitați, vremea ar putea fi perfectă! Dacă sunteți aici în timpul iernii, iernile noastre sunt foarte blânde, dar dacă nu sunteți tăiat pentru căldură, atunci poate doriți să săriți vizitele de vară. Verile noastre pot fi foarte calde de 95 de grade F+ cu umiditate.

Dacă mai doriți să explorați, consultați aceste locuri grozave din Nashville:

 • Shelby Bottoms pe partea de est, Este liniștit și vezi mereu atât de multe animale și natură. Este complet relaxant și întotdeauna undeva merg pentru pace și conectare cu natura
 • Drumeția este cea mai bună la Radnor Lake, efecte adverse intenskin care are de fapt o anumită înălțime și trasee de drumeție pentru a vă menține activ și ocupat ore întregi
 • Centennial Park
 • Biblioteca publică
 • Muzeul de Stat
 • Piața fermierilor între Germantown și centrul orașului
 • Frist Art Museum
 • Oz Arts: Consultați programul lor de galerii și spectacole
 • Nashville Ballet
 • Nashville Symphony
 • Arrington Vineyard: Cel mai bun loc pentru un picnic romantic într -un mini „Țara vinului”
 • Sounds Stadium: Pentru un joc de baseball excelent – The Band Box oferă salată de quinoa, nu mâncarea dvs. tipică de baseball

Unde să faceți cumpărături pentru wellness

Cu alimente, piața fermierilor de aici, în Nashville, este în continuă creștere și evoluează, dar avem mai multe locații în funcție de ce parte a orașului vă aflați – din centrul orașului până la 12 spre sud.

De asemenea, Tennesse este cunoscută pentru fermierii lor uimitori, așa că dacă ai h Aveți șansa, cunoașteți -le pe piața fermierilor! Bloomsbury Farm este preferata mea în oraș sau la cumpărături la comerciantul local Joes și Whole Foods.

Pe lângă cumpărăturile pentru mâncare, consultați aceste magazine locale de tip boutique care vă vor plăcea!

 • Luați în considerare WLDFLWRS: Toate bijuteriile cu pricepere și frumos mi-au făcut designerul local din Nashville
 • Hewitt’s Garden Center: The Best Plant Nursery, un pic departe de Nashville ca oraș, dar merită superba 25 de minute Drive
 • Lemon Laine: magazin natural de frumusețe și machiaj galore!
 • Poppy and Monroe: Salon de unghii naturale, servicii faciale, etc.
 • Unghii vindecate: unghii naturale Salon care are cele mai drăguțe modele de manichiură
 • Vetiver Massage: Massage Natural Retrage Spot
 • White’s Mercantile: Gândiți -vă la magazinul de cadouri perfect
 • Parnassus Books: Local Bookshop
 • Wilder: Art Meets Furniture întâlnește o experiență de cumpărături artistice

Unde să ai un cocktail în Nashville

În primul rând, ca vizitator, ai cam așa să meargă la Broadway. Indiferent dacă este în timpul zilei să sară în jurul Broadway sau noaptea, The Music City Strip, cu uși larg deschise country și muzică de ton. Iată celelalte locuri preferate ale mele:

 • The Patterson House: The Best Cocktail Lounge din oraș, Vibe foarte sexy, Cocktail -uri uimitoare
 • Old Glory: A Fun Spot, Dark, Întunecat , Moody și unii dansează spre sfârșitul nopții
 • Pinewood Social: Buzzing cu energie noaptea, benzi de bowling, bar și cabine pentru a se așeza și a se răcește, cocktail -uri grozave
 • joacă , Trib și Canvas: Toți trei sunt pe aceeași parte a străzii spre Gulch, LGBT locuri prietenoase pline de comunitate uimitoare, dans și o atmosferă distractivă
 • La Jackson Rooftop Bar: Vibe of the the the the the the the the the the the the the Orașul este viu aici, o mulțime de turiști, dar distractiv!
 • Green Hills Might Theatre: Pentru a vedea filmele actuale care sunt în teatre
 • Live on the Green în august- Concerte gratuite din septembrie în Inima din centrul orașului și este uimitor!
 • karaoke … pentru că este Nashville și toată lumea poate cânta.

Instagrams să urmeze

conturi și/sau Resurse care sunt 100% bazate pe Nashville și sunt minunate de verificat! Stiluri de viață din Nashville | Revista autohtonă | N focus | Scena Nashville | @nashvillefoodfan @nashvilletheBeautiful @nashvilleexplorersClub @nashvilletn @styleblueprintnville @experiencenash și al tău cu adevărat @nutritionStrripped.

Sper să vă placă Nashville! Vă rugăm să mă faceți sau să comentați pe Instagram când consultați oricare dintre aceste locuri recomandate pe această listă.

Acest mic dejun și/sau desert plin de nutrienți este lecția finală în simplitate.

A trecut oficial 1 an de la călătoria mea care se schimbă în viață în Thailanda. Călătoria în Thailanda a adus o nouă inspirație în gătitul meu, una care a schimbat modul în care privesc Whole Foods Forever, în lecția finală în simplitate. Astăzi împărtășesc una dintre rețetele mele preferate de desert pe care le -am avut în Koh Samui Thailanda, budinca de orez negru de nucă de cocos thailandeză. Abia aștept să împărtășesc acest lucru în speranța că, atunci când îl faceți, puteți înțelege simplitatea bucătăriei thailandeze îmbrățișează atât de bine.

;

Ce este un ketogenic ( keto) dietă? Este un lucru pe care ar trebui să -l faci pentru sănătatea ta și de ce este atât de popular?

Majoritatea dietelor care fac ca titlurile să poată fi scrise ca fads, ca în nu ceva durabil sau un stil de viață. De obicei, există un nume de celebritate în spatele unei diete „responsabile” pentru a le face să arate într -un anumit fel – nu a trecut mult timp înainte să se transforme în mainstream și oamenii încep să se întrebe … ar trebui să mănânc și eu în acest fel? Indiferent dacă este vorba despre o dietă despre numărarea caloriilor, accentuarea restricțiilor, limitarea grupurilor alimentare importante fără motiv, sau doar alimentează vinovăția alimentelor, de obicei nu sunt ceva care vizează să te facă să te simți cel mai bine, pe viață.

„Ce este o dietă ketogenă ”este oficial în tendință pe Google și am primit o cantitate copleșitoare de DM și e -mailuri cu întrebări despre dieta ketogenă și știam că este timpul să vorbim despre ceea ce știm despre știința din spatele cetozei, pentru ce înseamnă asta pentru O dietă ketogenă și, dacă aceasta este o alegere optimă pentru sănătatea ta. O dietă ketogenă crește în popularitate, deoarece tot mai mulți oameni au descoperit unele efecte pozitive notabile ale postului intermitent – desigur nu este potrivit pentru unii oameni – și capacitatea sa de a ajuta la pierderea în greutate, posibile îmbunătățiri cu digestia, posibile îmbunătățiri ale funcției cognitive, etc.

Cum am ajuns aici?

Aplicarea unei diete ketogene clinic a fost destinată să fie folosită pentru a ajuta persoanele cu epilepsie și convulsii – împreună cu majoritatea cercetărilor care acoperă acest lucru tip de demografic.